- Защо в арабските страни има сух режим?
- Инстинкт за самосъхранение - представи се да се напиеш и, когато се прибереш да те посрещнат десет жени с точилки!
Говорят си двама приятели:
- Представи си само, моята жена е станала съвсем нагла - завинаги се отказва да прави секс с мен.
- Защо така?
- Каза, че докато не се прибера у дома трезвен, няма да ми пус...
Ценоразпис в бар:
Цени за посетители, желаещи барманът да отговори на телефонно обаждане от съпруга:
2лв. - ”Току-що си тръгна”;
3лв. - ”Днес не е идвал”;
4лв. - ”Няколко дена не съм го виждал”;
10лв....
- Здравейте, имам за вас две бутилки водки: едната е хубава, другата лоша. С коя да почна?
- Какво става с Джон? - пита Смит свой приятел от клуба.
- С Джон ли? О, след полунощ той вече лежеше под масата и все се оплакваше, че таванът е толкова нисък.
Един влиза в кръчмата на ръце. Питат го защо така, а той отговаря:
- Казаха ми кракът ми да не стъпва повече тука.
Леко пиян човек среща младеж на спирката и го пита:
- Искаш ли цигара?
- Не - отвръща младежът.
- Е, аз чакам четворка - казал отново пияния човек.
Излиза един пяница от кръчмата и си хвашта такси за вкьщи. Шофьорът го пита:
- Каде да ви закарам Господине?
- Вкъщи!
- По-точно?!
- В хола.
- Как мислиш, дали през мексиканската текила се предава свинския грип?
- Не рискувай, пий ракия.
Влиза мъж в кръчма и поръчва пет водки. Изпива ги и поръчва четири водки. Изпива ги и тях и поръчва три. Глътва ги и поръчва две. Изпива ги, хваща се за главата и се замисля: "Ега ти парадокса! Колкот...
Катаджия спира кола, криволичеща по пътя. Отваря вратата, и шофьорът изпада направо и не може да си стъпи на краката. Катаджията:
- Как сте могли в такова състояние да седнете зад вола?
- Как?...Хлъц....
Двама пияни вървят по улицата, крепейки се взаимно. Единият казва:
- Виж там - двама полицаи обратни!
- Защо пък да са обратни?
- Ами при толкова мадами на улицата ще дойдат с нас да се закачат.
- Твоя мъж с какво се занимава?
- С бира.
- Произвежда или търгува.
- Купува и пие.
В селско училище, преди много години, даскалът казва:
- Сега, след като ви обясних действието изваждане, ето и една задача. Дадох на байчото 5 лв. да се почерпи, той си купил за 50 ст. кисели крастав...
- Алкохолизъм - това е когато не оставяш за утре това, което можеш да изпиеш днес.