Влиза един каубой в бара, поръчва си уиски и още не отпил, а чува вик:
– Внимавай, ще ти вземе коня!
Излиза и изпозастрелва всичко шаващо пред бара, дето не е кон. Влиза обратно, изпива си питието н...
Клиент се обръща към келнера:
- В тази супа плува оса!
- Съжалявам, мухите ни се свършиха! - отговаря келнерът.
- Келнер, това кафе ли е или чай? - заяжда се клиент.
- Не можете ли да определите по вкуса, сър?
- Не, не мога.
- Е, щом не ги различавате, тогава какво значение има?
Клиент изучава сметката в ресторанта:
- Абе, нещо не разбирам тука. Салата - 2 лева, основно - 5 лева, десерт - 1 лев, бутилка вино - 3 лева. Всичко 11 лева. А сметката е 30 лева. Как се е получило та...
В ресторанта, клиент поръчва на сервитьора:
- Ако обичате едни пилешки гърди.
- С картофи ли ги искате? - пита сервитьорът.
- А, вие да не мислите, че ги искам със сутиен!
Мъж сяда в кафене и казва на сервитьорката:
- Една минерална вода, моля.
- В чаша ли?
- Ами… В какво друго? В чиния ли?
Мъж в италиански ресторант иска да му донесът специалитета на заведението. Носят му миди.
Мъжът:
- Как да ги отварям?
Сервитьора:
- Отваряте леко и засмуквате.
Мъжът смуче, смуче, а нищо не излиза, по...
- Келнер, в супата ми има муха!
- Една такава голяма, синя, нали?
- Да.
- Слава богу! Изтормози ни всичките от сутринта.
Възмутен клиент се развиква на келнера:
- В тази супа има муха!
- Ти за 1,50 лв. слон ли искаш да има вътре, бе?
Келнер към кинозвезда:
- Мисля, че някъде съм ви виждал.
- Сигурно в киното?
- Може би, а в кое кино ходите?
Внимателно изучавайки менюто на ресторант, посетител пита сервитьора:
- Извинете, от какво се прави вашия специалитет - “Пиле ала Пежо”?
- От пилета, попаднали под колата на нашия шеф…
Клиент се обръща към сервитьора:
- Келнер, извинете, това сметката за вечерята ми ли е или се опитвате да ми продадете ресторанта?!?
- Келнер, имам муха в питието!
- Колко ще ти изпие една муха?!?
- Сервитьор! Донесете ми още една бучка захар!
- Но господине, тази ще е вече деветата!
- Ами какво да правя, като предишните всички потънаха в кафето?
- Келнер, в супата ми има муха, бихте ли ми казали какво означава това?! - възмущава се клиент.
- Съжалявам сър, не съм гадател.