Клиент влиза в ресторант и си избира маса. Сервитьорът:
- Коя маса желаете? Тая или тая?
- Все тая...
Клиент си поръчва риба в ресторанта. Келнерът му я носи, но рибата в чинията е страшно изкривена.
Клиентът пита:
- Защо е такава крива тая риба?
- Ами хванали са я точно на завоя..
В ресторанта влиза скелет. Келнерът, невъзмутимо:
- Какво ще обичате?
- Както винаги: бутилка вино и парцал!
- Келнер! Мога да споделя с тебе като специалист - тази пържола беше първо качество!
- А вие майстор-готвач ли сте?
- Не, обущар.
- Желаете ли бира? - пита келнерът постоянен клиент.
- Не, днес съм с колелото, донесете ми минерална вода.
След известно време идва келнерът, носи бира и казва:
- Вече може да пиете бира, одеве някой...
В ресторант.
- Сервитьор! В супата ми плува муха!
- Не може да плува, господине, тя е мъртва....
Разговор в кафенето:
- Ако обичате, кафето ми го донесете със сламка!
- Потърпете за сламката, сега я жънем, но кафето ви го нося.
Внимателно изучавайки менюто на ресторант, посетител пита сервитьора:
- Извинете, от какво се прави вашия специалитет - “Пиле ала Пежо”?
- От пилета, попаднали под колата на нашия шеф…
- Келнер, това кафе ли е или чай? - заяжда се клиент.
- Не можете ли да определите по вкуса, сър?
- Не, не мога.
- Е, щом не ги различавате, тогава какво значение има?
Какво ще ми препоръчате да си взема за обяд? - обръща се клиент към сервитьора.
- Как да ви кажа? Днес най-малко се оплакват от шишчетата.
В елитен ресторант влиза клиент, който сяда на масата и връзва салфетката около врата си. Управителя вика веднага сервитьора и му казва:
- Опитай да му обясниш най-тактично, че това не се прави.
Серви...
Поп и барман си купили партийно GSM, но минавайки по едис мост го изпуснали. Спогледали се и попът казал:
- Бог даде, бог взе.
А барманът казал:
- Водата донесе, водата отнесе.
В ресторанта.
- Сервитьор, бих желал да си поръчам нещо безалкохолно…
- Кока кола, сок, минерална вода?
- Абе, все едно ми е! В тая област съм абсолютен дилетант…
Клиент в ресторанта:
- Имам муха в супата!
- За лев и двадесет пиле ли очаквате?
- Никак не ми върви! Снощи поканих на ресторант едно много красиво момиче, а в салатата му, представи си, да има нещо! Момичето, естествено се развика:
- Келнер, махнете веднага тая гадост оттук!
- А...