Млад мъж се прибира мъртво пиян. Майка му го вижда и го пита:
- Сине, защо не пиеш само докато ти е сладко?
- Ох, то хубаво докато ми е сладко, ама от де толкоз пари, ма мамо...
Жена към мъжа си, който купил лош сок:
- Ако е 100 процента е сок, ако водата е над 50 процента е нектар.
Мъжа:
- Да! Винаги съм си знаел, че водката е истински нектар.
Каква е разликата между медицинският спирт и ирландското уиски?Медицинският спирт може да се пие, а ирландското уиски трябва!да се пие.
В травматологията двама гипсирани си говорят:
- Къде така пострада?
- Забих се в един гараж.
- Колата, предполагам е за автоморгата?
- Не, прибирах се пеша.
- В какво се измерва щастието?
- В промили...
Във връзка със случаите на масови пиянства в орбита ръководсвото на НАСА моли да се считат направените от американски астронавти открития на двойни галактики и двойни звезди за недействителни.
Един пияница се събужда след тежък запой. Отива в банята, поглежда се в огледалото и с прегракнал глас казва:
- Не те познавам, но ще те обръсна.
Мъж се събужда след зверско пиене..Жената пита:
- Колко си изпил вчера?
- 50 грама...
- 50 грама какво?!
- ... в тротилов еквивалент...
Говорят си две приятелки:
- Защо се разведе с Пешо?
- Ти би ли живяла с човек, който скита насам-натам, пие всеки ден, а като се напие прави скандали?
- Разбира се, че не!
- И Пешо не искаше.
Един полицай спира едно пиянде с кола и му казва:
-Защо караш пиян?
-Ти така като ме гледаш мога ли да се прибера пеша?
- Марийке! Колко пъти трябва да ти казвам - дядо вече е стар, той няма сили да се бори с теб. Престани да му взимаш ракията!
Двама пияни почукали на един манастир. Излязла игуменката. Пияните попитали:
- Да имате ей такава малка игуменка (100см)?
- Нямаме! - отвърнала тя.
- А ей такава малка игуменка (70см)?
- Нямаме! - отв...
- И как се отказа от пиенето?
- Стана от само себе си. Излизам веднъж от кръчмата и виждам насреща си тъщата... В два екземпляра!
- Не пийте толкова много алкохол!
- Защо?
- Защото алкохолът е убил 2000 французи!
- Не се безпокойте, аз съм българин...
Заприбира ли се двама пияници. Единия пита другарият си.
-А бе Иване сега като се прибера и жената като ме пита къде съм бил, какво да и кажа?
-Споко! Имам гениална идея.Влизаш в хола и отваряш шкаф...