Двама приятели, които не се били виждали 20 години, се срещат на една автобусна спирка и единият казал на другия:
- О, откога не сме се виждали? Ожени ли се?
- Не.
- Ами какво правиш?
- Чакам рейса.
- Сър, моля за ръката на вашата дъщеря!
- Извинете, младежо, но моята дъщеря вече си има кандидат, който е доста сериозен човек!
- Ако е така, какво ще кажете за секънд хенд, сър?
ОБЯВА:
Срамежливо момче търси........Амиии.....Таковааа......Нищо,нищо...Няма значение.
Млад кюстендилец стои пред входа на ресторанта на хотел "Пауталия". Минава негов познат и го пита:
- Какво висиш тука?
- Барманът ме изхвърли на улицата, защото заглеждам жена му.
- Ами тогава защо не...
В час по химия в Националното Училище за танцово изкуство учителката се кара на учениците:
-Как може да не знаете реакциите?! Химията
цял живот ще ви трябва!
-Госпожо,ама ние сме в балетно училищ...
Разговарят двама безработни:
- Навремето ми казваха: "Учи, сине, за да не работиш!" Тогава учих, учих и ето сега - не работя...
Трима пастори обсъждали проблемите, които имали с прилепите в черковните тавани. Първият казал:
- Аз пуснах вътре шест котки, но, както изглежда, без резултат.
Прилепите пак са си там.
Вторият казал:...
Здравейте, аз съм жената на Мерилин Менсън. Когато моя мъж се връща от концерт петната от кръв много трудно се изпират от ризата му. Какви ли не прахове не опитвах - нищо не помага. Но наскоро жената...
- Поддържам малко домакинство:Две крави, свине, овце, гъски... и още малко животни... Дайте акъл, как да си оправя отношенията със съседите отдолу?
Странно нещо е живота. Обичаш една жена, живееш с втора, спиш с трета, имаш дете от четвърта, а те обича пета и тя се оказва майка ти
Двойка в кафене. Посред светския им разговор на мъжа му се доходило до тоалетна. Опитал се тактично да съобщи на дамата:
- Би ли ме извинила за момент - отивам да се здрависам с един приятел, с когото...
Истинските неща се виждат сьс сьрцето, а не с очите.
Антоан дьо Сент Екзюпери (Малкият принц)
Мутра е в Ню-Йорк и се загубил. Звъни на приятел по телефона:
- Брато, можеш ли да ме вземеш. че съм се загубил май!
- Къде си? На Коя пресечка си?
- Сега ще видя..аха на WALK и DONT WALK.
Директор на ДСП се обажда в Министерството на труда и социалните грижи, да уговоря среща с министъра:
- Положението е трудно, нямаме пари!
- Няма страшно! И така ще Ви приема...
гласова поща: "Телефонът на абоната е в заложната къща."