Майката пита Иванчо:
- Защо плачеш?
- Сънувах, че училището е изгоряло.
- Не плачи де, това е само сън!
- Плача точно за това…
В час по биология учител обяснява за храносмилателната система и вижда как Петърчо си хапва сандвич и го пита:
- Петърчо, какво правиш?
Петърчо невъзмутимо си яде и казва:
- Ами прилагам обясненията В...
В час по химия учителката пита:
- В какво се разтварят мазнините?
- В тиган! - отговаря Иванчо.
- Мъжо, говорих с класната на нашия син.
- Какво каза тя?
- Дисциплината му била образцова.
- Шегуваш се?
- Кротко си... изтрезнявал на задния чин.
- Харесва ли ти новата учителка?
- Харесва ми, татко. Тя е млада и хубава, но не е интелигентна.
- Защо мислиш така?
- Защото за всичко пита мен!
Учителят се обръща към Мартин:
- Имаш 300 лева и даваш 100 лв. на сестра си, 35 на брат си и 7 на майка си. Какво ще ти остане?
- Очевидно е, че не ми е останъл мозък, ако направя подобно нещо - отгов...
Час по биология. Учителката задава въпрос:
- Деца, искам да кажете според вас кое е най-сладкото нещо и да направите извод от това.
Става едно дете и казва:
- Най-сладкото нещо е медът. Той се събира...
Влиза ученик по средата на часа:
- Извинете, може ли гъбата?
Учителят:
- Ами не им знам прякорите, но гъбата да излезе.
Учителката:
Казваме:
- Аз пеех, ти пееше. А какво ще кажеш, ако пееше Марийка?
Иванчо:
- Стига пя!
- Иванчо - казва учителката- днеска домашнотото ти е много добре направено. Надявам се че никой не е помагал на баща ти?
- Какво е трагедия?
- Следващото ми контролно по математика..
Бащата, сърдито:
- Иванчо! Обясни ми, защо имаш двойки по всички предмети, освен по география?!
Иванчо:
- По география още не са ме изпитвали...
В класа на Иванчо имали урок за растенията и учителката нарисувала краставица на дъската. Иванчо е изхилил ехидно:
- Я, госпожата нарисува Шпагата!
Целият клас избухнал в кикот. Възмутена учителката и...
Иванчо тръгнал за училище. Майка му го спряла и му казала:
- Иванчо, ето ти 50 стотинки за закуска.
Той отговорил:
- Благодаря ти, мамо - и ги изял.
- Какво е станало през 1837 година? - пита учителката по история.
- Родил се Васил Левски - отговаря Митко.
- А какво се е случило през 1840 година?
- Васил левски е станал на три години! - продължава...