27 °C

Ученически

  1. Майката пита Иванчо:
    - Защо плачеш?
    - Сънувах, че училището е изгоряло.
    - Не плачи де, това е само сън!
    - Плача точно за това…

    Оценка 0 от 0 гласа
  2. В час по биология учител обяснява за храносмилателната система и вижда как Петърчо си хапва сандвич и го пита:
    - Петърчо, какво правиш?
    Петърчо невъзмутимо си яде и казва:
    - Ами прилагам обясненията В...

    Оценка 2.5 от 2 гласа
  3. В час по химия учителката пита:
    - В какво се разтварят мазнините?
    - В тиган! - отговаря Иванчо.

    Оценка 0 от 0 гласа
  4. - Мъжо, говорих с класната на нашия син.
    - Какво каза тя?
    - Дисциплината му била образцова.
    - Шегуваш се?
    - Кротко си... изтрезнявал на задния чин.

    Оценка 3 от 1 глас
  5. - Харесва ли ти новата учителка?
    - Харесва ми, татко. Тя е млада и хубава, но не е интелигентна.
    - Защо мислиш така?
    - Защото за всичко пита мен!

    Оценка 0 от 0 гласа
  6. Учителят се обръща към Мартин:
    - Имаш 300 лева и даваш 100 лв. на сестра си, 35 на брат си и 7 на майка си. Какво ще ти остане?
    - Очевидно е, че не ми е останъл мозък, ако направя подобно нещо - отгов...

    Оценка 2.5 от 2 гласа
  7. Час по биология. Учителката задава въпрос:
    - Деца, искам да кажете според вас кое е най-сладкото нещо и да направите извод от това.
    Става едно дете и казва:
    - Най-сладкото нещо е медът. Той се събира...

    Оценка 2 от 1 глас
  8. Влиза ученик по средата на часа:
    - Извинете, може ли гъбата?
    Учителят:
    - Ами не им знам прякорите, но гъбата да излезе.

    Оценка 0 от 0 гласа
  9. Учителката:
    Казваме:
    - Аз пеех, ти пееше. А какво ще кажеш, ако пееше Марийка?
    Иванчо:
    - Стига пя!

    Оценка 3 от 1 глас
  10. - Иванчо - казва учителката- днеска домашнотото ти е много добре направено. Надявам се че никой не е помагал на баща ти?

    Оценка 0 от 1 глас
  11. - Какво е трагедия?
    - Следващото ми контролно по математика..

    Оценка 0 от 0 гласа
  12. Бащата, сърдито:
    - Иванчо! Обясни ми, защо имаш двойки по всички предмети, освен по география?!
    Иванчо:
    - По география още не са ме изпитвали...

    Оценка 5 от 2 гласа
  13. В класа на Иванчо имали урок за растенията и учителката нарисувала краставица на дъската. Иванчо е изхилил ехидно:
    - Я, госпожата нарисува Шпагата!
    Целият клас избухнал в кикот. Възмутена учителката и...

    Оценка 3.57143 от 7 гласа
  14. Иванчо тръгнал за училище. Майка му го спряла и му казала:
    - Иванчо, ето ти 50 стотинки за закуска.
    Той отговорил:
    - Благодаря ти, мамо - и ги изял.

    Оценка 0 от 0 гласа
  15. - Какво е станало през 1837 година? - пита учителката по история.
    - Родил се Васил Левски - отговаря Митко.
    - А какво се е случило през 1840 година?
    - Васил левски е станал на три години! - продължава...

    Оценка 3.75 от 4 гласа