Учебен час в училище:
— Марийке, излез на дъската и отговори на някои въпроси от домашното.
— Не мога, госпожо, моят адвокат ме посъветва да не отговарям на въпроси, чиито отговори може да се използва...
Забележка в бележника на Иванчо: „Пее в час по музика“.
В час по математика Иванчо се загледал над празната си тетрадка. Госпожата отива при него и го пита:
— Иванчо, защо си се втренчил в тази празна тетрадка?
— Госпожо, това ми е тетрадката по смятане на...
Учителката към ученик:
— Да би мирно стояло – не би дъска видяло.
Урок. Учителката проверява домашните:
— Петърчо, къде ти е домашната?
— Ами вчера бях болен, не можах?
— Хич не се опитвай да ме лъжеш – двойка. Ами ти, Стефчо?
— Ами баба ми почина?
— Не се опитвай д...
В първия учебен ден една учителка се запознава с първокласниците. Учителката останала учудена след като всяко дете се представило като Терминатор. Моментално докладвала за това на директора:
— Господи...
- Какво е станало през 1837 година? – пита учителката по история.
— Родил се Васил Левски – отговаря Митко.
— А какво се е случило през 1840 година?
— Васил левски е станал на три години! – продължава...
В час по биология госпожата пита Иванчо:
— Кажи ми сега, Иванчо, какво е пингвина?
Иванчо:
— Очевидно е госпожо, че пингвинът е затластяла лястовичка!
Учебен час. Отваря се вратата и влиза ученик.
— Защо закъсня? – пита го учителката.
— Исках да отида за риба, но баща ми не ми разреши, – отговаря Иванчо.
— Твоят баща правилно е направил! – казва учи...
- Мамо, всички в училище говорят, че съм лъжец!
— Иванчо, че ти даже на училище не ходиш!
- От днес ще смятаме с компютри! – казва учителката на първокласниците.
— Супер! – радват се децата.
— Така, кой ще ми каже, колко ще бъде ако се прибавят пет компютъра към дванадесет компютъра.
Учителката пита Иванчо:
— Иване, имаше за задача да зарадваш два пъти някой. Ти кого зарадва и как?
— Отидох на гости на баба – тя много се зарадва. В неделя си тръгнах – тогава тя се зарадва още пове...
Иванчо отива на училище. По пътя намерил огледало паднало на земята. Вдигнал го и казал:
— Мале колко грозна снимка, и аз да бях, и аз щях да я изхвърля!
В час. Учителката пита:
— Деца, искате ли да ви кажa как се е появил първият човек?
Отзад Иванчо се обажда:
— Госпожо, нас по ни интересува как се е появил третия!
В класа идва инспектор и пита децата:
— Можете ли да познаете на колко години съм?
— На 30! – обажда се Иванчо.
— Как позна?
— Ами аз съм на 15 и майка ми ми казва, че съм полуидиот.