Митко:-Може ли до тоалетна?
Г-жата:Може на дъската.
Митко:-А-а-а-а-а, на дъската да се изпикая?!
Госпожата,увлечена в урока,седнала на катедрата с къса пола,
не се е усетила,че е разтворила широко бедрата си.Иванчо е на
първият чин и се е втренчил замечтан.
- Иванчо!Къде блееш,пак си разсеян.Каж...
Изпит по наказателно право в Софийския университет. Професорът пита:
- Въпрос за отличен - как се казвам?
Гробно мълчание сред студентите.
- Въпрос за много добър - какъв цвят е учебникът?
Пълно мълча...
Учителката казала на децата:
- Ученици, напишете ми за утре съчинение, в което ключовата дума да бъде "очевидно".
На следващият ден всички вдигат ръце. Учителката казва:
- Кажи ти Марийке.
М...
Господ събира директорите на най-големите училища, за да ги предупреди за потопа, който ще настане в града в петък. Директорите благодарят и съобщават на учениците.
Директорът на Руската гимназия:
- У...
В час по математика:
- Иванчо, признай си, че си преписал от Марийка!
- А как разбрахте?
- Марийка на последната задача е написала"Не знам", а ти:"Аз също."
- Иванчо, защо си гледаш часовника през десет секунди?
- Госпожо, страхувам се, че всеки момент звънецът ще прекъсне този страшно интересен урок!
- Мъжо, говорих с класната на нашия син.
- Какво каза тя?
- Дисциплината му била образцова.
- Шегуваш се?
- Кротко си... изтрезнявал на задния чин.
Една учителка попитала един ученик:
- В какво глаголно време е глагола "ще кротувам"?
- В Бъдеще Невъзможно! - отговорил той.
- Я кажи Гошо,утре какъв ден е?
- Ден на народните будилници.
Уважаеми абитуриенти! Уведомяваме ви, че ще има и допълнителни изпити на есен и ще се проведат във военните окръжия.
Учителката пита:
- Иванчо, колко ще бъде шестдесет плюс осемдесет?
- Лев и четиридесет!
Йосиф се мести от еврейско училище в държавно. Баща му го запознава с новия му учител и хвали способностите на сина си по аритметика.
- Сега ще проверим това - казва учителя - Йосиф, ако купя от баща...
Учител строго казва на учениците си:
-Само аз имам право да пиша с червена химикалка в тетрадките ви.
Глас от първия чин:
-Тогава бихте ли ми начертали полета, господине
Урок по физика. Учителката:
- Може ли някой да каже вещество, което преминава от твърдо в течно състояние и после в газообразно?
Иванчо:
- Боб и грах...