Руски шеф изпраща подчинен със заръка да купи два вагона водка и да му ги достави. Един месец по-късно подопечният се връща при шефа си кюр-кютук пиян.
— Къде ми е водката бе? – попитал шефът.
— Изпих...
Пияница паднал в крайпътната канавка. Два пъти се опитвал да излезе и не можал. На третия си казал:
— Ако и сега не мога да излазя, ставам и си тръгвам!
Между пияници:
- Вече закусва ли?
- Не, нито капка.
Говорят си двама в бирарията.
- Една вечер спорих, че за една вечер мога спокойно да изпия каса бира и спечелих спора.
- Без никакви проблеми ли?
- С проблем. Оттогава не ме щат в нито една компани...
Във Финския залив се е разбил танкер, превозващ спирт. Огромно петно руснаци се движат към мястото на събитието.
Какво е секс, еротика, порнография според гледната точка на любител на бирата?
Секс - когато ти пиеш бира.
Еротика - когато гледаш бира и си представяш, че пиеш.
Порнография - когато гледаш някой,...
Трима пияни вървят по една железопътна линия. Първият казва:
- Ей, това стълбище край няма, бе.
Вторият отговаря:
- Остави, че е дълго, ами виж парапетите какви ниски ги направили.
Третият казва:
- Не...
Двама пияни седят на съседни маси в кръчмата. Единият се заяжда с другия:
- Ебал съм ти майката!
Другият не реагира.
- И отзад съм я чукал!
Пак никаква реакция.
- И в устата съм й го слагал!
Вторият с...
- Ти мен уважаваш ли ме?
- Вече ме пита!
- И какво отговори?
- Не помня...
Момиче казва на своя приятел-медик:
- Нима не знаеш, че алкохолът убива мозъчните клетки!
- Да, убива, но само слабите и беззащитните!
Влиза един пияница в ресторант. Поръчва си няколко водки. На петата келнерът го пита:
- Господине, 5 водки са малко много. Как ще се приберете вкъщи?
- Еййй, момче, не се притеснявай - с кола съм.
Жена към мъжа си:
- Скъпи, иди си в леглото, че да не те настъпят гостите.
- От другата седмица спирам пиенето...
- Да, вярвам ти...Мога да се обзаложа, че ще продължиш да пиеш?
- На какво да се обзаложим?
- На кило ракия...
- Вчера постигнах пълна и окончателна победа над пиянството - редно е днес да го полеем с приятелите.
- Ще пиете ли нещо?
- Не, благодаря.
- Може би чай?
- Не пия чай.
- Кафе?
- Не пия кафе.
- Уиски със сода?
- Не пия сода.