Полицай спира кола криволичеща по пътя и се обръша към шофьора:
- Господине,явно сте пил,защо не оставите жена си да кара?
- Може да съм пиян,но не съм луд!
В: Какво е зиг-заг?
О: Най прекият път между две кръчми.
- Трябва да се откажете от пиенето, иначе ще ослепеете -
казва лекар на пациента.
- Какво да се прави, докторе, на моята възраст вече всичко съм видял.
На самотен остров попаднали българина, американеца и руснака. Островът обаче бил пълен с алкохол. И така цяла година тримата не спряли да пият. Но Господ ги съжалил и решил да им изпълни по едно желан...
Петима пияни отиват пред една къща. Почват да викат. Една жена се показва на прозореца. Един от пияните я пита:
- Вие ли сте госпожа Иванова?
- Да аз съм.
- Ами я кажете кой от нас е господин Иванов,...
Пиян се качва в автобуса и заговаря един от пътниците:
- Ти знаеш ли по какво се различава твоето сако от джунглата?
- Не.
- В джунглата има много маймуни, а в твоето сако само една...
- Как се казва тази водка?
- "Бумеранг"! Пиеш я, а тя после се връща...
Семейство гледа новините. Съобщават, че от първи януари ракията ще поскъпне. Иванчо пита:
- Тате, това означава ли, че ще пиеш по-малко?
- Не, сине, означава, че ще ядете по-малко с майка ти...
Прибира се младеж кьоркютук пиян. Родителите му:
- Гоше, нали излезе да празнуваш с Мими Свети Валентин?
Гошо(заваляйки):
- Ами тя не дойде и с едни приятели празнувахме Трифон Зарезан.
Любителите на чашката бързо стават професионалисти.
Петък не трябва да се търси повод за пиене.
Петък е повод.
Полицай спира пиян шофьор:
- Добър вечер, документите за проверка моля!
Шофьора подава документите и пита:
- Господин полицай, сега ще ми вземете ли книжката?
Полицая се усмихва и казва:
- Аре на бас...
- Защо пак си идваш пиян? - крещи жена на мъжа си.
- Ама, че си и ти! Идвал съм си... Не видя ли, че ме носеха...
- Пети ден не мога да спра да пия... По дяволите, кога ще свърши тази проклета заплата!
По бракоразводно дело съдията се обръща към съпруга:
- Засрамете се! Да пропивате всичко и да не отделяте нищо за детето си!
- Но г-н съдия, трябваше ли да давам на детето от мастиката, която пия?!?