Старшината :
— Защо минахте на червено?
Пияният шофьор:
— Защото от бялото получавам киселини.
Пиян се вози в автобуса до една стара жена.
— Знаете ли, че отивате в ада така? – казала бабката.
Пияният станал и се провикнал към шофьора:
— Спрете да сляза! Объркал съм автобуса!
Пиян звъни на входната врата. От домофона се обажда женски глас:
— Кой е?
Пияният:
— Извинете, мъжът ви вкъщи ли е?
Жената:
— Не.
Пияният:
— А може ли да слезете да видите дали съм аз?
Между пияници:
— Пешо, ти като отваряш вратата на кенефа, лампата светва ли?
— Не, паля я с ключа.
— Значи пак съм ти пикал в хладилника…
Две приятелки си говорят:
— Моят мъж е алкохолик и веднъж реших да го заведа при доктор Иванов. Сега и доктор Иванов също е алкохолик.
Американски бар. Влиза мъж и поръчва две чаши уиски.
Барманът:
— Защо пък две?
Мъжът:
— Разбирате ли, имам приятел, който е много далеч, винаги поръчвам по две чаши, все едно, че той е тук до мен.
Ист...
Клиент към барман:
— Колко струва капка вино?
— Нищо – отговаря барманът.
— Капнете ми тогава една чаша, моля.
Пиян пътува в автобуса. Възмутена лелка му прави забележка:
— Господине, Вие сте пиян!
Мъжът отговаря:
— Знам, а Вие сте грозна!
Жената ехидно:
— Е и?
— Е и… Утре аз ще изтрезнея, но Вие ще си останет...
Старшината крещи пред ротата:
— Кой се е върнал снощи пиян от отпуска?
Мълчание.
— Кой се е върнал снощи пиян от отпуска?
Ротата пак мълчи.
— За последен път питам! Кой се е върнал снощи пиян от отпус...
- Ние със жена ми имаме уговорка – единия ден ходя до магазина аз, на другия пазарува тя.
— И какво, доволен ли си?
— Ами да – единия ден пием, на другия замезваме.
Каква е разликата межди алкохоликът и пияницата? Алкохоликът пие, за да живее, а пияницата живее, за да пие…
В завод за алкохол умира щатният дегустатор и пускат обява, че търсят нов. Явява се алкохолик, окъсан, мърляв… Директорът на завода се чуди как да го отпрати. Правят му тест. Дават му чаша, той опитва...
- Пи ли?
— Не.
— Три ли?
— Не.
— А колко?
— Осем!
- Все казваш, че непрекъснато си водил борба с пиенето, а и днес си пиян като талпа!
— Какво да направя, като и днес загубих двубоя?
По улицата пълзи пиян мъж:
— Момченце, не знаеш ли къде живее чиво Иван?
— Но чичо, нали ти си чичо Иван!
— Това го знам! Само не знам къде живея!