Пациента:
- Докторе, а какво е Пирацетам?
- Пирацетамът подобрява работата на главния мозък!
- А защо да го взимам?
- За да не правите глупости след като вземете Виагра!!!
Пациент влиза при лекаря и казва :
- Докторе нещо не съм добре. Снощи с жена ми се заприказвахме, говорихме си говорихме си и се изчукахме.
- Еее, в това няма нищо лошо.
- Да, ама на другия ден дойде...
- Докторе, имам проблем!Много забравям!
- От кога имате този проблем?
-Какъв проблем?
Лекар се кара на медицинската си сестра:
- Не може ли да си пишеш рецептите за манджи на нещо друго, а не на моите бланки? Ето, пак ми се оплаква един пациент, че в аптеката му приготвили яхния!
Лекция в Медицинска академия.
“Младия, начинаещ хирург започва да се чувства уверен обикновено след 8-10 трупа… Извинете, след 8-10 операции.”
Като знам какъв инженер съм, ме е страх да ида на доктор!
Символът на медицината: тъща яде сладолед!
- Господи, в кътника ви виждам огромна дупка, огромна дупка! - възкликва зъболекарят.
- Нямаше нужда да го повтаряте, знам - отвръща нервно пациентът.
- Аз не повтарям - засяга се зъболекарят, - това...
- Благодаря ти докторе!
- Благодаря е много, ама петдесет лева ще са достатъчни.
Занесли един в лудницата и психолог го пита:
-Защо си тук
-Казвам тъпи вицове
-Кажи ми един
-Бутилки говорят...
-Това ли беше вица?
-Да тъпи са, защото не ги довършвам.
- Докторе, имам проблеми с дишането - като ходя по планините, много бързо се задъхвам.
- Ами стой си у дома и дишай нормално!
Заклет пушач отива на лекар. Влиза в кабинета и затваря вратата. Изведнъж се сепва, вади цигара пали я и мощно дръпва.
Лекарят:
- Моля ви се! Тук не се пуши!
- Как не се пуши!? На вратата пише "Д...
Отива пациент при един доктор и доктора след като изслушал оплакванията му от болки в кръста го накарал да си свали панталона. Хванал едната му топка и я намазал с някакво червеникаво лекарство. Напис...
- Ало! Докторе! Що за безобразие! Прочетох в днешния вестник моя некролог! При това пишеше, че вие сте освидеталствали моята смърт. Вие видяхте ли вестника?
- М-да, видях го... А вие впрочем от къде с...
Жена в паника се обажда на личния си доктор късно вечерта:
- Ало, докторе! Мисля, че имам повишено ниво на инсулина!!
- Знам, знам, - отговаря докторът, - и аз току-що гледах това предаване...