Психиатър се събужда от телефонен звън:
- Докторе, колко струва визита по домовете?
- 50 долара.
- А преглед в офиса?
- 25 долара.
- Добре, тогава Ви чакам след половин час в офиса.
- Защо българинът предпочита да му бъде възстановен ритъма при предсърдно мъждене медикаментозно, а не с електрошок?
- Поради високата цена на тока!
Играе се мач между първа и втора хирургия. Вече е второто полувреме, а втора води на първа с два на един трупа! Старши треньорът - главния лекар вади последния си коз и подготвя смяна. Публиката аплод...
Доктора пита пациента:
-Употребявате ли алкохол?
-Може докторе, сипи по едно.
В спешното.
- Докторе, ранен мъж с бейзболна бухалка, твърди че извънземни са отвлекли сестра му!
- Защо ме занимавате с глупости!? Водете го в психиатричното..
След малко.
- Докторе, група пребити из...
В поликлиниката:
- Докторе, при вас ли си забравих бикините преди малко?
- Не, аз съм зъболекар.
- Аха… Сигурно са останали при очния доктор.
При лекар влиза възрастен пациент.
- Докторе, искам да си проверя здравословното състояние.
- Вече е проверено, деде. Имаш склероза и диабет.
- Как се досетихте, докторе?
- Дюкяна на панталона ви е ра...
Майка и апетитната й дъщеря влизат в кабинета на лекаря. Лекарят казва:
- Е, млада госпожице, съблечете се!
Майката:
- Но болната съм аз!
Лекарят:
- А, така ли! Тогава кажете "ааа"...
Спортът е вреден. Ако тренираш можеш да удължиш живота си с 10 години. Но за тренировките ще изгубиш 15!
В поликлиниката:
- Докторе, нещо ми се върти главата!
- Виждам...
В България, откакто основаха Здравната каса, отмениха смъртното наказание.
- Докторе, защо толкова дълго ми пишеш диагнозата? Какво става?
- Не се притеснявай, не е диагноза. Съчинявам ти некролога.
В чакалнята на спешното отделение в болницата доктор говори с мъж. Доктора:
- Е, какво се е случило с него?
- Седим си значи с него, чакаме още приятели за петъчна разпивка. Решихме да вземем някоя во...
Доктор забранява категорично на пациент да пие алкохол. Препоръчва му да пие само мляко. На четвъртия ден болният отсича:
- Сега вече разбирам защо кърмачетата плачат...
- Докторе, а защо само ме щипете?
- Проверявам дали се е запазила чувствителснотта..
- На мен ли, че защо?
- Не. На мен.