Лекар гледа рентгенова снимка:
- Да-а-а! Ключицата е счупена, а две ребра са пукнати. Няма страшно! С Photoshop ще оправим всичко!
Сестра, попитайте пострадалия каква е неговата фамилия,
за да можем да съобщим на родителите му за станалото.
- Докторе, той казва, че неговите родители много добре
знаят как е фамилията му
- Докторе, вярно ли е, че здравето не може да се купи с пари?
- Кой Ви е наговорил тези глупости?
Един мъж отива при личния си лекар и казва:
- Докторе, дайте ми хапчета против алчност! Много, ама МНОГО ви казвам!
Двама психоаналитици се срещат в асансьора след напрегнат работен ден. Единият е преуморен, едва се държи на краката си, другият - бодър, пълен с енергия.
- Как го правите, колега? - пита първият.
- К...
Боксьор се оплаква на доктор:
- Докторе, страдам от жестоко безсъние. Не издържам вече!
- А опитахте ли се да броите?
- Не става. Винаги на девет скачам.
реди няколко дни - споделя с личния си психотерапевт една жена - видях сина си и съседското момиченце, седящи съвсем голи и всеки изучаваше тялото на другия.....
- Аз не бих се вълнувал толкова силно...
- Докторе, струва ми се че го губим!
- Няма начин! Къде може да се дене под упойка?! А и черния му дроб е в ръцете ми!
- При това застудяване, като не са пуснали парното, какво правите в болницата?
- Наредили сме ги пациентите - болен с температура до болен без температура - да се греят един друг...
Мъж пасе говедо в градинките в двора на Медицинска академия.
- Какво прави тук това говедо? - питат минувачи.
- Това не е говедо. Това е рушветът. Говедото е вътре на изпит!
- Каква е разликата между Господ и хирурга?
- Разликата е, че Господ не си мисли, че е хирург.
Решил господ да оправи нещата в здравеопазването и отишъл като редови лекар в поликлиника. Появил се първият пациент - парализиран и в количка. Сложил Бог ръка на рамото му и казал:
- Стани и ходи!
Бо...
- Хъм , да - обръща се доктор към пациента си - според тези изследвания вие нямате нито капка кръв във вашия алкохол......
При гинеколога е млада жена:
- Докторе, нямам деца.
- А мъж имате ли?
- Да, Иван Петров.
- Странно, много странно, нека да дойде утре при мен.
На другия ден идва Петров.
- Абе, Петров, не те ли е срам...
- Да - трябваше да си продам колата, за да си платя сметката!