Майката пита малкия Стефан:
- Защо си мокър?
- Защото играехме с Ади на куче.
- Не разбирам.
- Аз бях дървото.
Малко момче на телефона:
- Ало,нафта имате ли?
- Тука е сладкарницата ,бе,идиот.
- А кисело мляко имате ли?
- Имаме,да!
- А за нафтови печки става ли?
Говорят си две деца:
- Сега разбрах защо щъркелите отлитат на юг!
- Защо бе?
- Ми нали и негрите и те искат да имат деца!
Детенце към майка си:
- Мамо, а татко има ли крава?
- Не, как ти хрумна?
- Разправяше на съседката, че нейната фигура била по-хубава, отколкото на неговата крава.
Баща отива в детската градина, да прибере сина си.
- Кой е вашият? - пита учителката.
- Има ли значение, нали утре ще го върна.
На първия етаж на един блок живеели пенсионери.
Над тях живеели младо семейство.
Старата баба от първия етаж среща младата от втория:
- Какъв е тоз твоя мъж ма. Всяка вечер се любите, ще...
Отивам на риба и цял ден - нищо. Таман си тръгвам и опа, нещо се закачи на въдицата. Дърпам и изваждам някаква жаба.
"Пусни ме рибарю, аз съм златната жаба и ако го сториш ще ти изпълня едно желание."...
- Кой те научи да псуваш? - пита разгневено майката на Иванчо.
- Дядо Коледа.
- Дядо Коледа???
- Ами като ми слагаше подаръка под елхата си удари коляното в масата...
Майка се кара на сина си:
- Как не те е срам! Пак имаш забележка за лошо поведение в училище! Взимай пример от баща си - скоро ще го освободят предсрочно за добро поведение.
- Тате, дай пет лева.
- К’ви четири лева? Аз три нямам, ти два ми искаш. На ти един, раздели го със сестра си и ми върни рестото.
Майка е извела синчето си в парка, а то не е много въодушевено и хленчи, че му е скучно.
-Как не те е срам! - му се кара майката. - Ако не беше този парк и тебе нямаше да те има!
В зоопарка:
- Тате, видя ли горилата как злобно ни изгледа, а?
- Спокойно сине, все още сме на касата.
- Имате осем деца, това семейна традиция ли е?
- Не, друга е традицията, а децата са страничен ефект от традицията.
Детенце си учи уроците. Баба му го наглежда. По едно време хлапето дига глава от книгата и пита:
- Абе бабо? Бе слона дали може да лети?
- Не може бе Ванчо. Къде си чувал слон да лети?
- М...
Едно момче много псувало дядо поп.Един ден майка му му казала да не псува дядо поп днес,защото има рожден ден.След това,което му казала майка му,той отишъл при дядо поп и му казал:
- Дядо попе днес ня...