- Уча в математическия, сега сме на многочлени.
- А аз в медицинския. Сега сме на мъжки аномалии, общо-взето - пак многочлени.
За Деня на благодарсността се пълни пуйка.
За Никулден се пълни шаран.
За 8-ми декември се пълни студентка.
Трите най-редовни студентски лъжи:
- От утре почвам да уча!
- Съблечи се, нищо няма да ти направя.
- Дай 20 кинта, утре ти ги връщам.
Студент на изпит по физика. Преписал е всичко от пищова и доволен предава листа. Доцентът сочи някаква завъртулка във формулата и пита:
- Какво е това тук, колега?
- Ами C - скоростта на светлината.
-...
Истински студент - е не този, който задава въпроси, какъв изпит има днес, а този, който се интересува от другите, що за изпит е взел днес.
Изпит по анатомия... Студентът нищо не знае. За да трогне професора, отчаяният студент започва да крещи и да заплашва:
- Ще се самоубия! Ще се пробода в сърцето!
Уплашени от виковете, другите студент...
Най-кратката студентска телеграма: $О$.
От дневника на един студент за празнуването на 8-ми декември:
" Добре си купонясахме - нощта на седми срещу девети декември..."
Лежи на плажа един арменец. Пече се. От банските стърчи члена му. На него има отметки: 3, 5, 10, 25 рубли.
Наблизо минава студентка и пита:
- Чичо, чичо, а за 50 копейки колко ще го вкараш?
- Разкарай...
Студент по ветеринарна медицина влиза на изпит и професора му задава следния въпрос:
- Може ли да се направи аборт на крава?
Студентът много се замислил и професорът като видял това му казал да излезе...
Пътуват двама студенти в автобуса.
Автобусът спира на спирка.
Единия казва:
- Виж! Виждаш ли онова момиче! Гледа ме и ми се усмихва!
Другия:
- Когато аз те видях първия път цяла седмица се смях.
Един професор късал много студентите и те го нарисували на таблото в коридора като касапин със сатър в ръката. Професорът видял карикатурата и казал:
- Е, така е, докато има говеда ще има и касапи!
Арабски студент написал писмо на баща си:
" Тате, аз съм добре, не се притеснявай. Само дето ми е неудобно, че отивмам в колежа със златен мерцедес, а моите колеги и учители отиват с влака..."
Бащата...
Един ден професор по психология в колежа поздравява новия си клас.
Стои пред тях и казва: "Който от вас се смята за глупав моля да стане".
След минута мълчание един младеж става.
"Добре, значи вие се...
Студентка на изпит по анатомия и физиология.
Професорът пита :
- Колежке,кой е този орган в човешкото тяло,който
при възбуда увеличава 10 пъти размерите си?
Последва смущение и изчервяване от студ...