Три жени - блондинка, брюнетка и червенокоса, и един мъж попаднали на остров. Този остров бил обграден от река. Блондинката преплувала реката и се спасила, червенокосата си построила сал и се спасила,...
- Каква е разликата между песимиста и оптимиста на гробищата?
- Песимистът вижда кръстове, а оптимистът плюсове...
В зоомагазина:
- Трябват ми 276 дървеници, 512 хлебарки и 4 мишки.
- Защо?
- Напускам апартамента под наем, а в договорът пишело, че трябва да го върна в същото състояние, в което съм го наел.
Съпружеска двойка, която се готви да си купи ново жилище беседва с агента по продажбата.
- Този дом, който ни показахте вчера, изцяло ни устройва. Жена ми направо се влюби в него. Единственото лошо не...
Човек отива в банката, за да тегли пари. На касата му казват:
- Трябва първо да се идентифицирате.
Човекът се поглежда в закачено до гишето огледало и казва:
- Да аз съм.
В дискотеката младеж се доближава до девойка:
- Извинете, танцувате ли?
- Да.
- Слава Богу, защото си помислих, че ви е хванал ток.
Двама близнаци(еднояйчни) са на военна комисия. Излиза единия от кабинета и другия го пита:
- Кво стана? Взеха ли те?
- Не. Освободиха ме! Негоден!
- Моля те мини вместо мен. Мързи ме да се събличам....
Иванчо и Иванка отиват на купон и Иванчо казва на Иванка:
- Днеска си много хубава...
Иванка:
- Не можe да сe кажe сащoтo за тебе...
Иванчо:
- Е значи си излъгала кат мен.
Върви един човек по пътя и непрекъснато си повтаря "Ай стига бе".
Насреща му върви друг човек. Гледа, слуша и накрая решил да попита защо онзи си повтаря непрекъснато "Ай стига бе".
- Остави! - отгово...
Жена спира такси и казва задъхано:
- Към родилния дом!
След минута:
- Моля, не карайте като луд! Аз работя там.
Петима дядовци седят в кафенето - четирима играят карти, петият кибик само акъл дава. За да го разкарат, единият му рекъл:
- Я иди да купиш едни цигари и един кибрит.
Тръгнал дядото и за да не забрави...
Разговор по телефона:
- Ало, търся бай Пешо.
- Ами, той се помина миналият месец - отговаря старица с много изнемощял гласец.
- Какво да му предам като се видим?
В съда. Съдията:
- Осъждам ви на 5 години...
- А телевизор ще има ли?
- Гледането на националната телевизия е част от наказанието.
Между адвокат и клиент:
- Ще поемете ли защитата ми? Плащам веднага в брой !
- В какво Ви обвиняват?
- В подправка на парични знаци.
Майка с бебе пътува в рейса. Детето станало неспокойно и започнало да плаче. Майката започнала да го кърми, но то упорствало.
- Яж мама, защото ще я дам на чичкото!
Минало малко време и човекът до нея...