Млада съпружеска двойка към края на медения си месец. Сутринта младоженката бута мъжа си. Той измърморва сънено:
- Какво, пак ли?
- Не, трябва да ходиш на работа.
- Ура, на работа, на работа!
Баща напътства сина си:
- Сине, ти трябва сериозно да помислиш, преди да се решиш на женитба. Това вероятно ще бъде твоето последно самостоятелно решение. Всички следващи решения ще взема жена ти…
- Ти правил ли си секс с жена си преди сватбата?
- Не. А ти?
- Аз да, но още не знаех, че ще се жениш за нея...
Един адвокат бил изпълнител по завещанието на починал мултимилионер, и трябвало да издири някаква далечна племенница за да й даде голям дял от наследството.
След като не успял да я открие с полицията,...
- Скъпа, мислиш ли, че някога ще можеш да ме обикнеш?
- Защо не? Как обикнах да ям спанак!
- Големи грижи около тая сватба! Родителите на булката искаха църковен брак, а ние - граждански…
- А младоженецът?
- Той пък изобщо не искаше да се жени!
В цветарския магазин:
- Госпожо, днес купувам за последен път цветя.
- Града ли напускате, господине?
- Не, ще се женя!
- Защо носиш брачната си халка на другата ръка? Това е грешка!
- И бракът ми е грешка, драга.
Баща говори на сина си младоженец:
- Бедата не идва сама, тя идва заедно с тъщата.
Двама приятели си говорят,по едно време единия пита другия:
- Абе ти беше ли ми на сватбата, че не те видях? А другия му казва:
- Aз на моята не бях, ти искаш на твоята да отида!
Срещат се двама бивши съученици след доста години. Единия:
- Наскоро се ожених.
- Покажи снимка.
- Ето, виж!
- Нищо, има и по-страшни!
- МОЛЯ?!
- Извинявай, няма по-страшни!
- Приеми искрените ми поздравления, сине! И запомни - днес е най-щастливият ден в живота ти.
- Ама тате, сватбата е утре.
- Именно.
- Вярно ли е, че за венчавката си похарчил половината зестра?
- Вярно е. Другата половина запазих за развода.
Младоженци след сватбено пътешествие. След една седмица жената се обажда на майка си и плаче:
- Мамо, вземи ме оттук!
- Дъще, какво се е случило?
- В началото всичко беше прекрасно, а сега като пийне...
Двама младоженци обсъждат къде да прекарат медения си месец.
Младоженката:
- Скъпи, защо да не ме заведеш някъде, където не съм стъпвала никога?
Младоженецът:
- Защо тогава не отидеш в кухнята?