- Ммм-дааа господине имате спешна нужда от очила и то с много ,много голям диоптър!
- Е, как разбрахте това та вие дори не ме погледнахте?
- Нямаше нужда, вие нахълтахте през прозореца...
Доктор казва на пациентка:
- Напълно ще оздравеете, ако спрете да свирите на пиано.
След като си тръгнала пациентката, сестрата пита доктора:
- Докторе, а каква е връзката между пианото и болестта й?...
Дядо чете лекарствата и съставките им в аптеката:
- Фениламин, алкиламин ....
- Какво, дядо, не ти харесват цените ли? - пита го аптекарят.
- Не. Не ми харесва, че всички свършват на "Амин!"
- Трябва да ми разкажете всичко, за да знам как да лекувам страховата ви невроза. Защо не сте излизали от година, не сте говорили дори с роднини и приятели?
- Страшна история, докторе! След дългия лов...
Американски лекар казва:
- При нас понякога се случва да лекуваме една болест, а болния умира от друга…
Руският му колега отговаря:
- Ние нямаме такъв проблем… от каквото лекуваме, от това умира пацие...
Някакъв се събужда след тежка катастрофа в болницата. Пита съседа си:
- Къде съм?
- В номер 25.
- 25 какво? Стая или парцел?
- Какво е лечебно гладуване?
- Храненето в болница!
При психолога:
- Докторе, IQ-то ми е 85, на жената е 155, на дъщерята 145, чувствам се непълноценен. Какво да правя?
- Трябва повече да четете.
- А какво по-точно?
- Семейния кодекс, раздел "Развод и...
- Докторе, мисля да си поотпочина, да се разсея малко, да отида ли в Лихтенщайн?
- Ама как! Вие имате клаустрофобия, какъв Лихтенщайн?!
Съпругата на пациент към доктора:
- Докторе, разбира се, че няма да го притеснявам. Ще бъда много деликатна. Само ще го помоля да му напиша завещанието.
- Докторе, жена ми се разболя! Има температура.
- Висока ли е?
- Да - метър и седемдесет.
Катаджия влиза в зъболекарския кабинет със ужасен зъбобол. Зъболекарят го посреща със сияеща усмивка:
- О-о-о, господин полицай, това сте вие! Преди три дни ме глобихте за превишена скорост... Моля, с...
Питат съдебен лекар:
- Каква е разликата между лудия и невротика?
- Ами лудият знае, че 2+2 е равно на 5,а невротикът знае, че 2+2 е равно на 4, но това му се струва непоносимо.
Болничен лекар цяла година кани свой пациент да постъпи в болницата. Пациентът обаче идва за постъпване чак на 31 декември на обяд. Лекарят, подготвил се вече за излизане и празнуване му казва:
- Ти л...
Защо празнуването на рождени дни е здравословно?
- Защото колкото повече рождени дни отпразнуваш, толкова по-дълго живееш.