Върви си студент по улицата. Насреща му се задава преподавател, който го е скъсал наскоро.
Студента:
- Добър ден!
Преподавателя:
- Аз с глупаци не се поздравявам!
Студента:
- А аз се поздравявам!
Три студентки се прибират в апартамента си. Токът спира , а в хола им пиян спи на земята. Първата му бърка в гащите и казва:
- Това не е приятелят ми.
Втората му бърка в гащите и казва:
- Наистина не...
Студент по право с дефекти в говора на изпит.
Професорът:
- Я разкажи ми сега Гошо,какво означава римско право!
- Съебна система която се състои от: арестступвани,охкраднители,протуратура,адвопати,сви...
- Как се оправяш с парите?
- Ами добре съм, не се оплаквам. Само имам малко проблеми последните 25 дни от месеца.
На изпит по медицина професорът пита студента:
- Представете си човек с дълбока прободна рана от нож, кървящ обилно. Ако бяхте на негово място, какво щяхте да направите?
- И аз щях да кървя обилно.
Ректор към студент:
- Колега, под каква форма водата има най-голяма сила?
- Когато е под формата на сълзи в женските очи.
"Положението вместо да се влошава, става безнадеждно"
Студент преди изпит
На изпит в Медицинската академия студент трябва да определи на кого принадналежи този или онзи мозък. Той казва:
- Този мозък е принадналежал на професор, защото има много гънки, вторият мозък е на об...
Професор прекъсва лекцията си и се обръща към студентите от последния ред:
- Абсолютно забранявам да се играят карти по време на лекциите ми!
Някой се обадил от залата:
- И за решаване на кръстословиц...
Студент сваля колежка:
- Искаш ли да те кача на голяма и мощна машина?
- Да!
- Добре, тъкмо идва автобусът.
Студент отива на изпит и носи раница със себе си. Сяда при професора, бърка в раницата и вади 3 бутилки марков алкохол.
- Ето професоре, 3 бутилки, за да ми пишете 3-ка.
Професора го погледнал и казал...
Кандидат студентски изпит по химия.Преподавателят държи колба със сярна киселина и пита студента:
-К’во е т’ва бе кажеш ли ми ще ти пиша 3?
-О,мамка му на езика ми е и не мога е-е-е-е на езика ми е.
-...
Студентка пита колежка по време на изпит:
- Какво да напиша в заключение?
- Напиши:"Благодаря за вниманието"!
В студентско общежитие седят двама гладни студенти и пушат цигари, за да притъпят чувството на глад. Единият започва да души с нос:
- Ммммм, колко вкусно замириса... Мисля, че на шишчета!
- Т...
Студент пише писмо на баща си:
"....а и още нещо...записах се в студентската театрална трупа. Вече ми дадоха да играя ролята на мъж, женен от 20 години..."
Бащата отговаря:
"...а за театъра не се разс...