Говорят си двама студенти: - Как да напиша на родителите, че отново ме скъсаха на изпитите? - Напиши: "Изпитите минаха, нищо ново!".
Двама съквартиранти студенти си говорят:
- Абе ти къпеш ли се след секс с колежка?
- Рабира се защо?
- Ами вземи, че наеби някоя?
Студент от Русенския технически университет отива на гости във Велико Търново, да посети лекциите в Богословския факултет.
Влиза той в една лекция, а лекторът, стар свещеник, започва:
- Чеда мои, дне...
В студентския стол:
- Две втори за мен.
- А не искаш ли корен от минус две?
Тежък изпит. Всичко дотук - скъсано, излиза един усмихнат с шестица:
- Лесно беше. Първи въпрос: Кой е президентът на Куба? Казвам: Фидел Кастро. Втори въпрос: Кои са комунистическите въстания в Бълга...
Един студент дълго уговарял своя колежка да му дойде на гости:
- Ела у нас, да пийнем чай?
- Не искам.
След някой-друг ден пак:
- Ела у нас да пием чай?
- Не искам.
Най-накрая един ден колежката се съ...
Студент отива на изпит по анатомия, но за съжаление не успял да го вземе. Преди да излезе от учебната стая заявява ядосано на изпитващия:
- Отивам да си забода нож в сърцето.
Разтревожени другите учен...
Студент се явява на изпит, без да знае нищо. Професорът тъкмо се готви да му пише двойка, когато младежът казва:
- А може ли сега аз да ви задам три въпроса. Ако отговорите, късате ме. Ако не отгово...
Питат студентка:
- Каква е разликата между професор, асистент и трамвай?
- Ами, между професор и асистент няма никаква разлика, а под трамвай още не съм лягала!
- Професоре, задайте ми още един допълнителен въпрос.
- Както желаете. Знаете ли, кога е поправителната сесия?
а няколко студента много им се приискало момиче. Вървели си те по улицата и видели срещу тях да върви страхотна мадама. Когато се срещнали, я попитали:
- Искаш ли да играем на гатанки? Ако не отговори...
Студентски девиз:
На изпит е по-добре да мълчиш и да си мислят че си тъп отколкото да проговориш и да разсееш всички съмнения.
Звъни се на професора в два през нощта:
- Спиш ли, гад такава? А ние учим.
- Защо да спя? Занимавам се допълнително с две ваши колежки, пълни отличнички между другото. А вие, учете, момчета.
Студент се явява, и нищо не знае. Доцентът, зевзек, му казва:
- Не си чел, ама ти давам шанс. Извади си онази работа и пробий дупка в стената!
Какво да правим, събува се студентът, прави дупката и в...
Математическа полиция! Вашите интеграли!