Обичам те мила, като чушка изгнила! Ти си ангел небесен в кенеф обесен! Имаш походка на умряла котка! Имаш усмивка на разбита мивка! Имаш дьх на умрял пльх!
Балканджи Йово е жестоко и ситно накълцан от злите турци...
- Мамо, а бог какъв е, мъж или жена?
- Бог е едновременно и мъж и жена, той не е с определен пол.
- Мамо, а той бял ли е, или черен?
- Бог, синко, е едновременно и черен и бял.
- Мамо, а той с хомо ил...
Хазяин крещи на квартиранта си:
- Младежо, какво правите? Как смеете да влизате в банята без да почукате на вратата!
Смутен квартирантът се оправдава:
- Извинете, моля. Мислех, че не сте вие, а хазяйк...
Баба Марта прати вест,
ДА НЕ СЕ РАБОТИ ДНЕС!
Да качим краката на бюрата
и да се чешем по главата....
бели, румени, засмени...
от божествен мързел днес опиянени!
След кафенцето горещо
иде време и з...
Дъщерята непрекъснато искала семейната кола за да отиде с нея на пазар до близките магазини. Най-накрая майката не се стърпяла и я запитала:
- За какво мислиш, Бог ни е дал два крака?
- Единият за амб...
На наборна комисия:
- Искате ли да служите?
- Да, но само ако ще съм генерал!
- Ти луд ли си?
- Това задължително условие ли е?
Мухморлия праща SMS на приятеля си, също мухморлия.
-"...и все пак има разлика межди ПиАно и ПиЯно бар..."
Мъж отива на лов. Вечерта се прибира и вика на жена си:
- Жена, скивай къв заек фанах.
- Ама, той е одран, бе!
- Ми да, щото го гръмнах, когато се къпеше.
Двама полицаи отиват до бърлогата на наркоман. Застават пред вратата и эапочват да хлопат и да викат:
- Отваряй, полиция. А наркоманът отвътре се провиква:
- Какво искате?
- Само да си поговорим.
- Ко...
Брокер обяснява същността на борсовата игра:
- Представете си, че купувате чифт зайци. След месец те стават шест. Когато броят им нарасне на дванадесет, вие купувате по-голяма клетка. След десетина ме...
Казват на шефа на "Софийска вода":
- Май искат да развалят концесията.
- Голяма работа, плащат 32 млн. евро и разваляме.
- Защо толкова много?
- Не е чак толкова много, само 1000 мои заплати.
Всеки мъж е длъжен да направи три неща през живота си: да преспи с брюнетка, блондинка и червенокоса.
По принцип се допуска да се направят и трите неща наведнъж.
Във влака пътуват българин и германец. По едно време нашия решил да се помайтапи с немеца:
- Ама братушките как ви смачкаха фасона след войната...
- Was, was...
Един виетнамец се качил на трамвая. Зад него бил седнал човек с малка маймунка. Тя започнала да скубе и дращи виетнамеца. Момъкът се ядосал и отишъл при ватмана:
-Ватман, маймуна мози вози на трамвай?...