- Каква е разликата между песимиста и оптимиста на гробищата?
- Песимистът вижда кръстове, а оптимистът плюсове...
Един овчар си пасял стадото в планината. Mинали група ловци и един му рекъл:
- Абе, Иване, ти тука си стоиш, а жена ти в село e с любовника.
Като побегнал човека през гората. Пада, става, изподрал се...
Един човек си карал Харлито по калифорнийския плаж, когато изведнъж небесата се разтворили над него и с гърмящ глас Господ му проговорил:
- Понеже цял живот си се стремял да си ми верен, ще изпълня ед...
Двама близнаци(еднояйчни) са на военна комисия. Излиза единия от кабинета и другия го пита:
- Кво стана? Взеха ли те?
- Не. Освободиха ме! Негоден!
- Моля те мини вместо мен. Мързи ме да се събличам....
В работата един разказва, че е намерил портфейл с пари в автобуса.
- И какво направи? Занесе го в полицията ли?
- Не. Не исках да си помислят, че парадирам с честността си...
Чукча се качва в тролей и перфорира два билета.
- Защо перфорираш два билета? - го питат хората.
- Защото мога да изгубя единият.
- Ти може да изгубиш и двата билета.
- А, аз съм умен, имам и карта.
- Пешоо, колко е часът?
- Три.
- Пешоо, колко е часът?
- Шест.
- Пешоо, колко...
- Иване, има ли значение - с доживотни пр...
Човек отива в банката, за да тегли пари. На касата му казват:
- Трябва първо да се идентифицирате.
Човекът се поглежда в закачено до гишето огледало и казва:
- Да аз съм.
- Струва ми се, че стигнах финансова стабилност.
- И в какво се изразява?
- В това, че пари нямах, нямам, и изглежда, че няма да имам.
Иванчо отива в пустинята... Изведнъж вътрешният му глас казва:
- Иванее, копай, тук има злато!!!
Копал, копал Иванчо... няма злато...
След малко вътрешният глас отново казва:
- Копай, тук има злато!...
Жена спира такси и казва задъхано:
- Към родилния дом!
След минута:
- Моля, не карайте като луд! Аз работя там.
Върви един човек по пътя и непрекъснато си повтаря "Ай стига бе".
Насреща му върви друг човек. Гледа, слуша и накрая решил да попита защо онзи си повтаря непрекъснато "Ай стига бе".
- Остави! - отгово...
Разговор по телефона:
- Ало, търся бай Пешо.
- Ами, той се помина миналият месец - отговаря старица с много изнемощял гласец.
- Какво да му предам като се видим?
Петима дядовци седят в кафенето - четирима играят карти, петият кибик само акъл дава. За да го разкарат, единият му рекъл:
- Я иди да купиш едни цигари и един кибрит.
Тръгнал дядото и за да не забрави...
- Значи обвиняемият ви е нарекъл глупак?
- Да, в общи линии.
- Как така "в общи линии"?
- Ами каза го заобиколно - "интелектуално двамата с вас сме на едно ниво".