25 °C
Седи си в ателието художник-абстракционист, нещо е тъжен. Идва негов приятел и го пита: - Защо си такъв? - Ами направих портрет на една дама... - Това е хубаво! - Но тя сега иска да сменя на картината цвета на очите й. - Е, и? - Проблемът е, че не мога да си спомня къде й нарисувах очите.
- Извинете, седнали сте моето място. - Вашето място? И как може да докажете? - Мога. Оставих си на него сладоледа.