Ако стомаха и дробовете ви започнат да говорят, застанете с ръце встрани докато спрат!
- Ало, пожарната ли е?
- Да. Кажете?
- Извинете, че се обаждам точно на вас, но долу се бият един полицай и един доктор...
- А-а-а-а! Докторе! Погледнете какво ми е това тук!
- А-а-а-а! Господи! Какво ви е това тук!
Министерството на здравеопазването предупреждава!
Дългото чакане на опашка пред личния лекар вреди на Вашето здраве!
Докторе, целунете ме!
- Не мога. Ние си имаме лекарска етика, която не ни позволява да се целуваме с пациентките си. То не трябваше и да се чукаме даже...
В болницата. Пациент жално пита сестрата:
- Сестро, на лежащо болните не им ли носите храна?
- Носят - сърдито отговаря сестрата. - Обаче ходещите я изяждат!
- Докторе, след операцията ще мога ли да бъда баща?
- Ще можете, но само духовен…
Доктор към пациент:
- Имам за вас една лоша, една добра и една великолепна новина. С коя да започна?
- С лошата.
- Вместо десния ви крак сме отрязали левия!
- А добрата?
- После отрязахме десния, но с...
Лекар казва на пациент преди операция:
- Разбира се, упойката е безплатна… Обаче след операцията събуждаме за пари!
Защо очните лекари са предимно жени?
Ами, защото мъж очен лекар няма основание, като влезе готина мацка да каже: Съблечете се!
Пациент:
- Не мога да дишам през носа...
Доктора:
- Дишайте през устата!
Пациент:
- Благодаря... Колко ви дължа?
Доктора:
- Десет лева...
- Докторе, боли ме и кръста като се навеждам...
- Не се навежд...
При кожния лекар:
- Докторе, цялото тяло ме сърби, какво да правя?
- А вие пробвахте ли да се изкъпете със сапун?
- Пробвах, но все едно - след месец пак ме досърбява.
В болницата докарват пострадал, целият изранен. Питат го:
- Автомобилна катастрофа ли?
- Не, печатна грешка в учебника по химия.
Доктор към пациента:
- Имам една хубава и една лоша новина.
Хубавата е, че болният ви крак ще се оправи и няма да го режем. А лошата - по погрешка отрязахме здравия ви крак.
При визитация лекуващия доктор пита пациента:
- Господине, а вие как заспивате?
- Нормално докторе, броя до три и заспивам.
- Как!? Само до три и заспивате?
- Ами-и-и… понякога до три и половина…