Инфекциозна болница. В един от изолаторите звъни телефонът.
- Ало, аз съм вашият лекуващ лекар.
- Здрасти докторе, к’во става?
- Ами изследванията ви показват че сте болен от чума, хепатит, СПИН, и ощ...
Човек отива на доктор. Гледа доктора - от ушите му стърчат банани, от ноздрите лук… Пита го недоумяващо:
- От какво се оплаквате?
- Ами зле се чувствам напоследък.
- Аааа, това е от неправилното хране...
Преди операцията доктор казва на болния:
- Разбира се, упойката е безплатна… Обаче след операцията събуждаме за пари!
Борец чете на стената на родилното отделение:
Пенка, син - 3400,
Иванка, дъщеря - 3300,
Ваня, син - 4000,
и накрая вижда своето дете:
Галя, син - 2100.
- Тия са за бой - точно на мене да пробутат най-...
След прегледа:
- Докторе, може ли пиене, пушене, жени, песни?
- Можете да пеете колкото си искате…
Между лекари:
- Ще бъде ужасно, ако един певец разбере след операция,
че повече не може да пее.
- Ще бъде още по-ужасно, ако не разбере това.
Лекар се обажда на пациент:
-Имам за вас две новини.Едната е добра,а другата лоша.
-Кажете първо добрата.
-Остават ви 24 часа живот.
-Господи,ако това е добрата новина,каква ли е лошата?
-Ами опитвам...
В кабинета на известен психиатър влиза човек, целия облепен в тиксо, без дрехи, от ушите му стърчели чорбаджийски чушки, а на главата си имал пържоли. Психиатърът любезно пита:
- Здравейте, какъв е пр...
Пациент разказва на психиатър:
- Докторе, чувствам страшна болка, жестоко ме боли, когато се наведа, вдигна си левия крак, после го отпусна, след това си вдигна десния крак и го отпусна, след това се...
- Благодаря ви, докторе, болките в гърба ми минаха. А какво ми имаше? Да не е радикулит?
- Не, тирантите ви бяха много опънати...
Аптекар към малко момиченце:
- Ето лекарството за баща ти. Преди да му го дадеш, го раздрусай добре!
- Не мога, чичко, баща ми тежи сто килограма!
Жена отишла в психиатрията и попитала първия срещнат мъж:
- От колко години сте тук?
- От дванайсет.
- И добре ли се отнасят с вас?
- Да.
- А защо се усмихвате така?
- Ами защото съм главният лекар на...
- Намирам, че боксът е прекрасен спорт!
- Защо, вие боксьор ли сте?
- Не, зъболекар.
Докторът продължително опипва гръдния кош на пациента със слушалката и накрая му казва:
- Хм… не знам и аз какво да мисля. Или стетоскопът ми е счупен, или отдавна сте мъртъв.
Баба води своята четиринадесетгодишна внучка при гинеколог:
- Докторе, прегледайте ми внучката, чи са, страхувам се, че са й откъснали цветинциту!
Докторът хвърлил един поглед и рекъл:
- К’во цветенце...