Болница. Стаята на слаботелесните. Влиза доктора и какво да види? Всички залепени за тавана.
- Какво става тук? - крещи докторът.
- Ами, на горния етаж чистачката е пуснала прахосмукачтата.
Млада жена отива на преглед при гинеколог.
- Докторе, вече втора година съм омъжена, но още нямам деца.
- Добре, съблечете се и легнете на кушетката!
- Ама, докторе, аз искам да имам деца от съпруга с...
В кабинета на психиатъра, пълзейки на четири крака, влиза човек, захапал някакъв шнур. Докторът го гледа с лека усмивка и му говори като на идиот:
- Я да видим сега кой е дошъл при нас - костенурчица...
Пациент:
- Докторе, може ли все пак да мине без операция - имам жена, деца?!
Доктора:
- Няма начин, аз също храня семейство!
- Единственото положително нещо при болната е, че Васерманът й е отрицателен!.
- Докторе, започнал съм да ставам сомнамбул. Разказват ми, че ставам нощем и страшни неща правя в съня си. А пък аз нищо не помня. Какво да правя?
- Ами като начало започни да разпръскваш кабърчета ок...
- Докторе, бързо елате в болницата - трябва спешно да оперирате жена ми от апендицит!
- Не се притеснявайте! Преди две години оперирах жена Ви от апендицит - на човек не му се появява втори апендикс!...
Мъж при психиатъра:
- Докторе, моята жена си въобразява непрекъснато, че някой иска да й открадне дрехите!
- Сигурен ли сте?
- Да! Тя даже е наела спациален човек, който да ги пази! Вчера вечерта го н...
Из медицинско заключение:
“Аутопсията показа, че смъртта е настъпила в резултат на аутопсията.”
Стара баба отива на очен лекар, води и внука си.
- Вие ли страдате или внукът ви, пита лекарят?
- Аз, обаче не мога да чета и затова го взех да ми помага, отговаря бабата.
Доктор от "Бърза помощ" приключва прегледа на болния, стяга си куфарчето и казва:
- Не са добри нещата...
- Какво докторе, скоро към рая ли ще замина?
- Не, не мисля...
- Мислите, че за ада ли?
- По-л...
Свенлива девойка отива за пръв път на преглед при гинеколог. Докторът й казва:
- Съблечете се зад паравана и елате.
След малко тя излиза, като се прикрива с ръце. Докторът:
- Ама моля ви се, защо се к...
Малката Ана Фройд отива при татко си Зигмунд и го пита:
- Тате, сънувах много странен сън… Бях в една стая с много чичковци, и всички ми предлагаха банани. И ти беше там, и ти ми предлагаше банан. На...
- Докторе, кастрирайте ме!
- Да не сте луд!
- Много ви моля, докторе, направете ми кастрация.
- Е, щом толкова държите.
След като направил операцията, докторът попитал пациента:
- Добре де, бихте ли м...
- Да - трябваше да си продам колата, за да си платя сметката!