Миша Чепишева и Цвети Попиванова доминираха в две възрастови групи на турнир за таланти

На проведения турнир „Млади таланти“ в Хасково състезателките на „Атлет“ Михаела Чепишева и Цветина Попиванова показаха, че са най-добрите в две възрастови групи – до 15 и до 17 години. Те достигнаха до финалите и в двете групи и  играха една срещу друга. Миша завоюва и двата златни медала, а Цвети остана втора. Двете момичета  спечелиха злато и на двойки при 15-годишните и останаха трети при 17-годишните.

При момчетата на двойки Николай Давчев (Атлет) в партньорство със Станимир Терзиев (Дискавъри)  са втори при момчетата до 15 години, а Георги Манчев и Светослав Раев- трети. В индивидуалната надпревара Стаанимир е сребърен медалист.

В същото време в Стара Загора се проведоха и квалификациите за национален отбор за бадминтонисти до 13 години. Александра Василева и Андрей Нешев от клуб „Атлет“ и Калояна Налбантова от „Дискавъри“ ще представят България на Балканиадата. Само една точка раздели Мария Димитрова от възможността също да е част от националния отбор.