"Борислав" загуби от "Хасково" с 2:4

14-годишният Динко Митрев бележи гола си във вратата на Хасково

С трима титуляри от представителния си тим, "Борислав" загуби с 2:4 контролата си срещу "Хасково". Съставът на нашите бе попълнен с юноши от отбора младша възраст. Само Николай Папазов, Жеко Димитров и Петър Ангелов от мъжкия отбор бяха на терена. Към края на мача порита и треньорът Димитър Янчев. Младоците обаче се представиха достойно срещу борещия се за промоция във "В" група гостуващ тим.
Хасковлии откриха резултата през първото полувреме след наивна грешка в първомайската защита. Още в началото на втората част резултатът набъбна на 2:0 в полза на съперника след подарък на първомайския защитник Петър Ангелов. Малко след това нашите върнаха едно попадение. Негов автор стана влезлият като резерва 14-годишен талант Динко Митрев. Той бе изведен хитро сам срещу хасковския вратар и хладнокръвно бутна топката покрай него. В следващите минути рутината на гостите се оказа решаваща и с две контраатаки те поведоха с 4:1. Единият от головете бе особено ефектен, след като играч на "Хасково" почти от центъра прехвърли излезлия далеч напред вратар Ангел Пелтеков. Крайното 2:4 оформи друг младок - Добрин Милчев. Той изпълни по великолепен начин пряк свободен удар и матира хасковския голкипер.