Калояна Налбантова се нареди трета между жените на AUSTRIAN OPEN 2023

Европейската шампионка по бадминтон за девойки  под 19 години Калояна Налбантова завоюва бронзов медал на силния международен турнир AUSTRIAN OPEN 2023, с награден фонд 5 000 щатски долара,проведен в края на миналата седмица в  Грац.Там Калояна се състезаваше срещу едни от най-добрите жени-бадминтонистки в света.

Възпитаничката на Стилиян Макарски  стартира надпреварата с три поредни победи, от които две срещи срещу силни съпернички от Китайско Тайпе, но на полуфиналите отстъпи в изключително оспорван двубой пред шестата поставена Ю-Хсун Хуан от Тайван с 22:20, 18:21, 16:21 след близо час игра.

Момичето от Първомай водеше през по-голямата част на първия гейм, а в края направи серия от четири точки, за да обърне от 18:20 до 22:20 и да поведе в резултата. В края на втората част Хуан направи добра поредица от точки и изравни, а в решителния трети гейм след 14:14 доминираше и стигна до крайния успех. Така Калояна загуби полуфинала, но спечели бронзовото отличие.