Калояна Налбантова завоюва златен медал

Калояна Налбантова спечели титлата при жените на международния турнир по бадминтон Magyar Tollaslabda Szövetség в унгарската столица Будапеща.

Hа финала Налбантова се наложи в оспорван мач над представителката на Дания Фредерике Лунд с 16:21, 21:13, 21:19 за 44 минути.

Налбантова, която стартира от квалификациите, загуби първата част, но се пребори за златото в следващите два гейма. Във втория гейм тя взе аванс от 17:11 и след 21:13 изравни резултата. В решителния трети гейм, възпитаничката на Стилиян Макарски показа стабилна психика, а след 19:19 спечели две поредни разигравания и стигна до крайния успех.

„Малкото момиче“, което тръгна от първомайския бадминтон, стана европейска шампионка при девойките под 19 години и вече играе на световно ниво и уверено печели медали в надпреварата при жените. Калояна започна турнира от квалификациите и постигна 7 поредни победи, като отстрани по пътя си съпернички, поставени под номер 1 и номер 3 в основната схема и  се изкачи на най-високото стъпало на почетната стълбичка при жените.