Калояна Налбантова си осигури медал на турнир в Будапеща

Калояна Налбантова  се класира за полуфинала на международния турнир по бадминтон в унгарската столица Будапеща. Нашето момиче си осигури минимум бронзово отличие.

Европейската шампионка за девойки до 19 години  постигна пети пореден успех в надпреварата, след като на четвъртфиналите елиминира водачката в схемата Полина Бугрова от Украйна с 21:17, 21:16 за 37 минути.

Налбантова водеше в резултата през цялата първа част, а във втория гейм поведе с 16:8 и без проблеми затвори мача.

Любопитното е, че Калояна и Бугрова играха на двойки в няколко турнира през последните два месеца, а Бугрова също така беше и на лагер в София.

В спор за място на финала утре, възпитаничката на Стилиян Макарски ще играе срещу третата в схемата Агнеш Короши от Унгария.