Калояна Налбантова е на четвъртфинал на турнир в Будапеща

Европейската шампионка за девойки под 19 години Калояна Налбантова се класира за четвъртфиналите на международния турнир по бадминтон в унгарската столица Будапеща.

Налбантова продължи серията си на четири поредни успеха, след като надделя над Жозефин Йенсен от Дания с 11:21, 21:12, 21:19 за 52 минути. В решителния трети гейм Калояна преодоля пасив от 14:18, направи серия от пет поредни точки и поведе с 19:18. Датчанката изравни, след което българката спечели две поредни разигравания и затвори мача.

По пътя си към четвъртфинала Налбантова победи представителката на Чехия Катерина Микелова и англичанката Абигейл Холдън

По-късно днес в спор за място на полуфиналите възпитаничката на Стилиян Макарски, която стартира от квалификациите, ще играе с водачката в схемата Полина Бугрова от Украйна, която беше нейна партньорка на двойки в няколко турнира през септември и октомври.

Мачът за полуфинала можете да гледате тук.