Най-добрите бадминтонисти на Ученическите игри са от СУ „Златаров“

Изображение 1 от 5

Калояна Налбантова и Станимир Терзиев завоюваха златните медали на Ученическите игри по бадминтон за учебната 2018/19 година.

Заедно със своите съотборници и под ръководството на Йордан Георгиев и Ангел Пелтеков в различните етапи на Игрите, те се класира за финалите, които се проведоха през почивните дни в Разград. В край нот класиране СУ „Златаров“ е на първо място при момичетата 5-7 клас и на трето при момчетата в същата възрастова група.

Организатори на турнира по бадминтон: Министерството на образованието и науката, Министерството на младежта и спорта, Българската асоциация „Спорт за учащи“, Регионалното управление на образованието - Разград, Областният клуб „Спорт в училище“ - Разград, Спортният клуб „Бадминтон-Разград“ и община Разград.