13 годишната Михаела надви 15- и 17- годишните бадминтонистки

На проведеното на 8 и 9 април в Стара Загора състезание „Млади таланти“ за бадминтонисти до 15 и до 17 години, 13-годишната Михаела Чепишева спечели злато и в двете възрастови категории. Заедно с връсничката си Цветина Попиванова станаха първи на двойки при 15- годишните. Финалът беше между тях и другата двойка на клуб „Атлет“ - Калояна Налбантова и Елеонора Иванова. Така първите места бяха окупирани от първомайските състезателки, които все още се състезават и при 13-годишните.

По-малкият от тях Станимир Терзиев пък завърши на трето място на сингъл и на двойки.

При 17 годишните, освен златото за Михаела, Никола Колев и Стефан Терзиев завоюваха сребро на двойки.

Миша наскоро преодоля травма, но вече е в много добра форма. Според треньорът ѝ ѝ липсва само още малко бързина, но психически е много устойчива, играе умно и стряска съперничките си. След Великден ѝ предстои участие на международен турнир в Белгия.

През уикенда клуб „Атлет“ имаше международно участие – Христомира Поповска игра заедно с националния отбор до 19 години на Европейското отборно първенство. Там българите достигнаха до осминафиналите, отпадайки на крачка от четвртфиналите, което би било едно отлично класиране.

От днес започва и индивидуалната надпревара.

Източник: Parvomai.NET