Калояна Налбантова продължава победния си ход на Европейското за девойки

Калояна Налбантова се класира за четвъртфиналите на девойки единично на Европейското първенство по бадминтон за юноши и девойки до 19 години в сръбската столица Белград.

Поставена под номер 10 в схемата, Налбантова победи датчанката Фредерике Йостергаард в два сета с 21:11, 22:20 за 35 минути.

Калояна направи серия от 13:2, за да затвори първия гейм. Във втората част се игра равностойно, но след успех в последните две разигравания тя стигна до крайния успех.

Следващата съперничка на Налбантова ще бъде победителката от мача между Леона Ли (Англия) и номер 14 Никол Карула (Испания).

Михаела Чепишева, която е 11-а в схемата, загуби в четвъртия кръг в оспорван мач от третата поставена, представителка на Франция Емили Друин с 19:21, 19:21 за 35 минути.

На двойки Чепишева и Цветина Попиванова в момента играят с поставените под номер 6 Люси Амигуе и Вера Апенцелер (Швейцария).