Училище "Златаров" отпуска стипендии на медалистките от Европейското по бадминтон

Педагогическият колектив на СУ „Проф.д-р Асен Златаров“, Първомай реши да даде еднократни стипендии на своите възпитанички Калояна Налбантова и Цветина Попиванова за високи постижения в областта на спорта.

Момичетата са състезателки по бадминтон и преди дни се представиха повече от отлично на Европейското първенство за девойки до 17 години в Подчетртек, Словения. Калояна завоюва два медала. Тя стана шампион на единично, а заедно с Цветина спечелиха бронза в състезанието за двойки. И двете момичета са започнали спортната си кариера в КФВС „Атлет“, Първомай но от година Калояна се състезава за „Виктори бадминтон клуб“.

За  представянето ѝ в двете категории Калояна Налбантова ще получи 500 лв, а Цветина – 250 лв.

Двете момичета са получили покана за среща  с кмета на общината Николай Митков.