14 °C

Първомайските бадминтонисти диктуват играта до 11 години

В две поредни състезания, проведени в 4 последователни дни, състезателите на клуб „Атлет“ до 11 години доказаха, че са най-добрите в България.

На проведения на 17 и 18 септември в София  Държавен личен шампионат до 11 г. в гр. София, атлетите заеха всички първи места. В състезанието участваха състезатели от Стара Загора, Виктори-София, Хасково, Гълъбово, Велико Търново, Кърджали, Русе, Самоков, Дупница, Пазарджик, ВИАС София, НСА София и Първомай.

За отбора на КФВС Атлет се състезаваха Георги Рупцов, Павел Панев, Мартин Попов, Стилиян Нановски, Димитър Димитров, Елена Попиванова, Пламена Тенчева, Валерия Нолева, Гергана Христозова, Антоанета Димитрова, Анджела Стоянова и Ния Папазова. Медалисти станаха Георги Рупцов – 1-ви при момчетата, Елена Попиванова-1-во място и Пламена Тенчева- 3-то място при момчетата. При двойки момчета Георги Рупцов и Павел Панев заеха първо място, при двойки момичета пък най-добри бяха  Елена Попиванова и Теодора Павлова (Пазарджик). При смесените двойки отново Георги Рупцов и Елена Попиванова са първенци, а Стилиян Нановски и Гергана Христозова заеха третото място. Макар и без медал, завидни способности  показа Валерия Нолева, за която треньорите вярват, че е бъдещ шампион.

През следващите два дни - 19 и 20 септември  се игра Държавното отборно първенство по бадминтон за деца до 11 г., където  същите състезатели спечелиха отборната титла (всички златни медали).

Като абсолютни шампиони на България се представиха Георги Рупцов и Елена Попиванова, които завоюваха три първи места.

Едва навършилите 8 години Димитър Димитров и Ния Папазова се представиха отлично за възрастта си и записаха много победи както в индивидуалната, така и в отборната игра, надигравайки и по-големи от тях състезатели.

Напомняме, че клубът набира средства за ремонт на залата, в която да тренират младите шампиони на България.