7 от 8 златни медала завоюваха децата на "Атлет"

7 от 8 златни медала взеха малките бадминтонисти на клуб „Атлет“ на проведения през уикенда турнир „Млади таланти“ в Хасково за деца до 9 и до 11 години.

Безспорно в звезда се превърна Андрей Нешев, който завоюва злато на сингъл и в двойки както до 9, така и до 11 години.

На единично при най-малките Георги Рупцов стана трети. А на двойки златото Анди спечели заедно с Никола Йорданов.

До 11 години веднага след Андрей застана Христо Костов. Двамата заедно спечелиха златото на двойки.

При момичетата до 9 години първа стана Елена Димитрова, а трета е Виктория Попова. Двете заедно загубиха финала на двойки, но бяха победени от съотборничките си Елена Попиванова и Рая Йорданова.

Александра Василева спечели златото на сингъл до 11 години, а Мария Димитрова – бронза.

Единствената категория, в която „атлетите“ останаха без злато е двойки момичета до 11 години, но там втори са Виктория Попова и Елена Попиванова, а на трето място са две първомайски двойки Василена Банялиева с Елена Димитрова и Александра Василева с Мария Димитрова.

При девойките и младежите до 17 години участваха и други състезатели на „Атлет“, като най-голямото постижение беше на Елеонора Иванова и Калояна Налбантова завоювали златото на двойки. Михаела Чепишева спечелила сребро на единично, а Елеонора Иванова – бронз. И трите момичета се състезаваха в категорията на по-големите от тях.