Първомайци обраха медалите на турнир за бадминтонисти

10 златни, 3 сребърни и 2 бронзови медала завоюваха бадминтонистите на КФВС „Атлет“ в индивудуалната и надпреварата на двойки на първия за годината турнир от от веригата „Млади таланти“. Той се проведе през почивните дни в Хасково, донесе много радост за състезатели и треньори на КФВС „Атлет“ и затвърди позициите ми сред водещите клубове в страната.

Там си дадоха среща бадминтонисти до 9, до 11 и до 13 години от Стара Загора, Нова Загора, Хасково, Севлиево, Гълъбово, Варна, Димитровград, Брезово, „Виктори“ – София, Първомай и Одрин – Турция.

Първомайци отстъпиха златото само в две категории – за двойки момчета до 9 и до 13 години.

Най-малките завоюваха 3 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала.

На първо място застанаха индивидуално Елена Димитрова и Андрей Нешев и двойката Елена Димитрова – Елена Попиванова.

Среброто е на двойката момчета Никола Йорданов и Георги Рупцов.

Бронзовите медали са за Елена Попиванова и двойката момичета Виктория Попова и Рая Йорданова.

При 11-годишните всички златни медали са за КФВС „Атлет“. Христо Костов и Александра Василева са първи на сингъл, на двойки момчета -Христо, в тандем с 9-годишният Андрей и при момичетата Алекс с по-малката Елена Димитрова.

При 13-годишните очаквано Станимир Терзиев и Калояна Налбантова показаха, че са най-добрите. На финалите те победиха свои съотборници. В звезда се превърна Христо Костов, който стана втори във възрастовата група на по-големите момчета, показа забележителна игра и отстъпи само на Станимир. Калояна излезе срещу Цветина Попиванова, която остана на второ място, а двете завоюваха още един златен медал – на двойки.

Отлично впечатлени направиха Елена Димитрова и Христо Костов, които играха както във своята възрастова групата, така и при по-големите. Новата звезда Ели записа три първи места, а Христо - две първи и едно второ. Годината започна с контузии и проблеми за някои състезатели, но след всеки турнир се вижда, че труда на децата дава резултати, а треньорите Красимир и Илиян Кръстев са удовлетворени от показаното.