Две победи закрепиха „Борислав“ на второ място в групата

С две категорични победи в два много силни мача „Борислав“  зае второто място в „А“ областна група, макар и с мач по- малко от останалите конкуренти.

Преди седмица бориславци, се наложиха със 7:1 над гостуващия отбор на Сопот. В мача се отличи Гюрсел Вели, който направи не хеттрик, а хеткварта, отбелязвайки четири гола. Момчетата бяха мотивирани и заради „продадения“ в миналия сезон мач на сопотчани, който класира „Марица“ на второ място. Тогава пловдивския отбор премина в по- горния ешалон и остави първомайци на поправитлен в същата група.

На 8 ноември бориславци гостуваха на „Тракия“ - Стамболийски и оттам си тръгнаха трите точки. Мачът започна добре за нашите, но първото полувреме завърши с минималното 1:0. Резултатът откри Георги Якимов. През втората част се разписаха Гюрсел Вели, Теодор Нейков, а треньора Димитър Янчев оформи крайното 4:0.

В сряда предстои отложеното заради дъждовете гостуване на Секирово – Раковски. Веднага след това на 15 ноември от 14.30 часа, по програма „Борислав“ е домакин на изключително важната среща срещу прекия конкурент „Вихър“ - Белозем. Те в момента делят 2-3 място с първомайци.