Германия отнесе Австралия с 4:0

Националният футболен отбор на Германия победи с категоричното 4:0 Австралия в първия си мач от група „D” на провеждащото се в ЮАР Световно първенство по футбол.

Нападателят Лукас Подолски откри резултата още в осмата минута на срещата, след като бе изведен в наказателното поле от Томас Мюлер, а стрелецът на Байерн (Мюнхен) Мирослав Клозе удвои в 26-ата минута, след като засече с глава центриране на капитана Филип Лам. В 56-ата минута европейците останаха и с човек повече на терена, след като звездата на Австралия Тим Кейхил получи директен червен картон и напусна терена преждевременно.

В 68-ата минута футболистите на Германия се възползваха от числения си превес и отбелязаха трети гол чрез халфа Томас Мюлер, минута по-късно на терена се появи Какау, а 60 секунди по-късно нападателят на Вердер се разписа сред голмайсторите, оформяйки крайното 4:0.

Двубоят се игра на стадион „Моузес Мабида” в Дърбан.