Словения надигра Алжир и оглави класирането в група С

Националният отбор на Словения победи този на Алжир с минималното 1:0 в мач от група „С” на Световното първенство по футбол в ЮАР, предаде Фокус.

Точен за европейците бе капитанът на тима Роберт Корен, който се разписа в 80-ата минута, след като изненада вратарят на Алжир Чаучи и стражът сгреши, пропускайки топката зад себе си.

Отборът на Словения получи числен превес на терена 7 минути преди да поведе в резултата, след като Абделкадер Гезал получи червен картон.

Нападателят на Алжир се появи на терена в 58-ата минута, една по-късно бе официално предупреден за първи път в мача, а в 73-ата напусна терена преждевременно, след като си помогна с ръка при овладяването на центрирана топка в наказателното поле на Словения. Мачът се игра на стадион „Питър Мокаба” в Полокване.

Така южноевропейският тим оглави класирането в Група „С” с 3 точки, след като съставите на Англия и САЩ завършиха наравно 1:1 и си поделиха точките в първия двубой от потока.