Първомайските отбори за водомоторни спортове са на V и VII място

Изображение 1 от 3

II кръг от републиканския шампионат по водомоторен спорт се проведе в Ряхово. Първомай бе представен от два отбора – КВЕС Първомай, който се класира на 5 място и Морски клуб, заел 7-ото място.  В надпреварата участваха над 40 пилота от 7-те клуба в страната, които са разделени в 8 класа.

КВЕС Първомай бе представен от 4 лодки. Владимир Димитров е втори в клас R1000, Светослав Раев се класира трети в клас SC550,  а Цветомир Петков зае V място в SA250. Красимир Иванов този път не успя да завърши надпреварата. Състезателите на КВЕС Първомай натрупаха 1750 точки за крайното класиране.

Единственият представител на Морския клуб Антон Антонов завърши на 6 място в клас F 125 и записа 222 точки.

Класираните на призови места получиха купи, медали и грамоти. Организатори на състезанието бяха Водомоторният клуб в Ряхово и община Сливо поле. Отново големите победители са пилотите от клуба на Тутракан.