"Борислав" с лекота победи "Любимец"

Рутинна победа с 2:0 спечели “Борислав” като домакин на аутсайдера “Любимец”. В мач без особено напрежение първомайци се наложиха с попадения на играещия старши треньор Александър Стойчев и Георги Петров и пропуснаха още дузина положения пред вратата на съперника. Гостите пък стигнаха до нашата врата само веднъж през целия мач.

Още в първите минути се настаниха трайно в половината на противника. В 9-ата минута Шаби Османов отправи опасен удар, а след секунди топката срещна ръката на защитник на “Любимец” в наказателното му поле, но реферът остана безмълвен. Първомайци откриха резултата в 20-ата минута, когато след пробив на Васил Ангелов, таранът Стойчев изскочи срещу вратаря на съперника, финтира го и от малък ъгъл търкулна топката в мрежата.

Тимът на “Борислав” продължи да владее тотално положението в мача. Вторият гол падна три минути след почивката, когато след центриране на Валентин Сливов от ъглов удар, Георги Петров с глава заби неспасяемо топката във вратата.

Тоталното надмощие на домакините продължи и те можеха да вкарат още куп попадения. В 52-ата минута Шаби Османов изпълни перфектно пряк свободен удар, но вратарят на “Любимец” със сетни сили изби топката, летяща към горния ъгъл на вратата му. Десетина минути по-късно Валентин Сливов подаде великолепен пас към Георги Петров, който се озова на ударна позиция, но фалцовият му изстрел прелетя на педя покрай гредата. Малко по-късно гостите достигнаха до единственото си голово положение. Грешка в нашата отбрана позволи на противников нападател да изскочи сам фронтално срещу вратата ни. Той опита да прехвърли Ферди Мюмюнов, но вратарят на “Борислав” усети намерението му и улови топката.

До края на мача първомайци имаха още добри възможности, пропуснати от Георги Петров и Александър Стойчев.

Победата за “Борислав” изковаха: Ферди Мюмюнов, Николай Ангелов, Иван Стоянов (77. Тенчо Тенев), Георги Неделчев, Таньо Бончев, Илия Янков, Шабан Османов, Валентин Сливов, Георги Петров, Александър Стойчев, Васил Ангелов.

Източник: fcborislav.com