Първомайските лодки станаха втори на републиканското по водомоторни спортове

На второ място се класира Първомайския клуб на I-я кръг на републиканското по водомоторни спортове, проведено през уикенда.  С 5657 точки първи са Порт – Лом, нашите изостават с 1750, а третите са лодките на Тутракан.

Бряговският язовир и тази година беше домакин на проявата, а съорганизатор – Община - Първомай.  Лошото време се съобрази с гонките и по време на надпреварата дъждът се въздържа и не заваля за радост на състезатели и организатори. Надпреварата в 7 – те класа беше наблюдавана от председателя на федерацията Любомир Кожухаров. В състезанието взеха участие 9 лодки, управлявани от деца в два класа- GT – 260  и  SA 250. Йордан Йорданов, Никол Радукова и Бранимир Желязков заеха вторите места в своите класове, а Антон Антонов – трето. След финалите, кметът на общината Ангел Папазов и г-н Кожухаров връчиха медалите на победителите. Vivacom зарадва най – младите почитатели на моторните лодки с рекламни шапки и фланелки.

Следващият кръг е на 26, 27 юли и ще се проведе в Лом.