Хасково разби Берое на баскет с 26 точки разлика

Женският баскетболен тим на Хасково записа шестата си победа в шампионата на националната женска лига, след като надви Берое Стара Загора у дома с резултат 79-53. Мачът се игра от 18 часа в зала „Дружба” и бе наблюдаван от повече от 700 зрители. Момичетата на Елена Станкова прекъснаха серията си от две поредни поражения, като показаха известна слабост само през една четвърт на мача. Това обаче не им попречи да победят с 26 точки разлика.

След победата над Берое хасковският тим е пети в класирането с 6 победи и 8 загуби, а Берое е единствено пред Рилски спортист след деветото си поредно поражение днес.

Хасково 2012 стартира силно и излезе напред с комфортна разлика още през първата част – 24-11. През втората отборът отново позволи на съперника си да вкара само 11 точки и след като добави 16 към своя актив, поведе с 40-22. Третата четвърт бе силна за старозагорки, като през нея те успяха да стопят 9 точки от пасива си. Домакините обаче направиха силна серия през последните 10 минути.

Биляна Турчинович бе най-резултатна за победителките с 19 точки. 18 добави Зорница Найденова, а с по 14 се отчетоха Анита Тейлане и Амра Мехмедич.

За Берое дебютира американката Дафни Фрайсън, която записа 2 точки и 3 борби за 11 минути. Скритото оръжие на старозагорци – бившата националка Петя Джамбазка, не игра за гостите, макар да тренира с отбора от няколко дни.

В следващия кръг Хасково 2012 гостува на Рилски спортист, а Берое Стара Загора почива.