Първомайските ветерани между най-добрите и в Турция

Топъл прием и отлична организация впечатлиха нашите ветерани
Инж. Митев малко преди финала

Инж. Митко Митев спечели поредния си златен медал, този път в международния пробег „Казанджъ Достлук Кошусу“ в Улудаг планина. Той, заедно с Румен Зидаров бяха част от отбора на кросовата верига „Пловдив- Аквафреш“, завърнал се с купа за второ място.

Българите, които взеха участие са шампиони на движението „Спорт за всички“.  Петима от тях станаха първи в своите възрастови категории в Турция. Румен Зидаров завърши четвърти в най- оспорваната битка - възрастта – между 45-50 години. Инж. Митев каза, че 9-километровото трасе е било изключително тежко, със сериозна денивелация от  над 600метра.Участие са взели над 350 ветерани.  Впечатлен е и от изключително добрата организация на състезанието и от гостоприемството на домакините.

Въпреки отличното си представяне през последните месеци и години, Митев и Зидаров не са получили финансова подкрепа и са пътували на собствени разноски до Бурса.

Най- добрите турски клубове са поканени да участват в маратон „Съединение“ на 6 септември.