Немски ботуш сгази лалетата. Германия на четвъртфинал

Германия е неудържима.

Немската машина премина и през Холандия и върви уверено към заветната цел - титлата в Евро 2012.

Възпитаниците на Йоаким Льов минаха и през лалетата и ги сгазиха с 2:1.

В двубоя на стадион "Металист" в Харков и двата гола за селекцията на Йоаким Льов вкара Марио Гомес в 24-ата и в 38-ата минута.

Голмайсторът на английската Висша лига с тима на Арсенал Робин Ван Перси върна едно попадение в полза на холандците и направи резултата 1:2 в 73-ата минута.

След сблъсъка на титаните Гомес вече има три попадения от началото на шампионата в Полша и Украйна и се изравни по брой голове с Алан Дзагоев от Русия на първото място в голмайсторската листа.

След победата германците се класираха на 1/4-финалите на първенството.

Преди последния кръг от груповата фаза те са лидери в класирането с актив от 6 точки. Втори и трети са отборите на Дания и Португалия с по 3 точки, а холандците нямат точков актив след втората си поредна загуба.

Източник: actualno.com