В ЛОНДОН СМЕ

Лъвовете от националния отбор по волейбол вече официално се класираха за Олимпиадата в Лондон.

След боя над Франция с 3:1 вчера, на възпитаниците на Радостин Стойчев бяха нужни два гейма срещу Египет, за да подпечатат официално билетите си за английската столица.

Нашите победиха с 3:1 гейма тима на Египет в третата последна среща от олимпийската квалификация в зала "Арена Армеец".

Българите спечелиха първите две части с 25:16, 25:18 и загубиха третата с 20:25 точки. В четвъртата те извоюваха победата и в мача след успех с 25:12 точки. По този начин те спечелиха нужните им два гейма в мача, за да си осигурят квота за Олимпиадата това лято.

В първите си два мача от квалификацията България победи Пакистан с 3:0 и Франция с 3:1 гейма.

Източник: actualno.com